Zayıflarken Ekmeği Yaşantınızdan Asla Çıkarmayınız

BUGÜNLERDE ÇOK POPÜLER OLAN BİR BESLENME MODELİNDE SUNULAN GÖRÜŞE ÖNCELİKLE BAKALIM!

Tatlı Yalan:

“Eti sınırsızca yiyebilirsiniz, günde 3 adet yumurta yiyebilirsiniz, ekmek, pilav, makarnayı hatta meyveyi yaşantınızdan tamamen çıkarın!” Bu şekilde daha hızlı zayıflarsınız.

SONUÇ

Yüksek proteinlerle beslenme kemik erimesine neden olur. Çünkü aşırı protein, kemiklerden kalsiyumun çekilmesine neden olur. Yüksek proteinli diyetler, karaciğer ve böbrek gibi organların aşırı çalışmasına ve yorulmasına neden olur. Vücut enerji kaynağı olarak karbonhidratları bulamadığında, vücut proteinlerini(kasları) parçalar. Karbonhidrat almadığınızda B vitamini eksikliğinden dolayı bağışıklık sisteminiz çöker, bu sistem çökünce her türlü hastalığa karşı kapınızı ardına kadar açmış olursunuz.

SONUÇ

Ara öğün tüketilmediğinde metabolizma hızı yavaşlar. Algılama süreçleri uzar, konsantrasyon bozuklukları görülür, dikkat dağılır. Kan şekeri düşmesi stres hormonlarının artmasına neden olur. Bunlara cevaben aşırı insülin salgılanması olur, artan insülin iştahı açar. Ara öğünler tüketilmediğinde insülin direnci riski artar.

ÇÖZÜM

Leptin hormonu salgılamasını arttırmak için ara öğünleri yok etmek yerine, bir saatten fazla oturur vaziyette kalmamak yeterlidir. Otururken yapacağınız masa başı çalışmaları, bir saati aşmadan yapacağınız ofisinizdeki hafif yürüyüşler; leptin hormonunu tetikler. Geceleri 7,2 saat düzenli uyku, 6,3 saat uykudan daha fazla leptin hormonu salgılatır. Bu şekilde ara öğünü atladığınızda başınıza gelebilecek tüm olumsuzluklardan kendinizi korumuş olursunuz.

HALUK SAÇAKLI
ZAYIFLAMA MERKEZİ@KALİTELİ YAŞAM “BAHÇEŞEHİR”