Zayıflama Merkezi & Kaliteli Yaşam

 • Bahçeşehir Zayıflama Merkezimizde Kalıcı Kilo Denetimindeki Yöntemimiz

  Kaliteli yaşam programlarıyla; sağlıklı zayıflama ile birlikte uzun yaşayabilme yöntemleri öğretiliyor.

  Zayıflamaya karar verildiğinde hemen eyleme geçmeli.

  Bahçeşehir zayıflama merkezimize geldiğinizde, sevdiğiniz yiyecekleri kendiniz seçiyorsunuz, HALUK SAÇAKLI; nasıl, ne zaman ve ne kadar yiyeceğini planlıyor.

  Zayıflama programlarındaki yemeklerin “4 kişilik” porsiyonlar şeklinde tarifleri de sizlere veriliyor. Amaç sadece sizin değil evinizdeki diğer bireylerin de beslenmelerine katkı sağlamak.

  Zayıflama programları, kişiye özel egzersiz programları ile destekleniyor.

  Bahçeşehir zayıflama Merkezimizde ”SISMO FITNESS” aletleri ile yağların daha hızlı yanması sağlanıyor.

  Arzu edenler verilen kiloların geri dönmemesi için İstanbul zayıflama merkezi ofisimizde spor salonunda egzersiz çalışmaları yapabiliyor.

  Her hafta kontroller, ölçüm ve testler ile birlikte psikolojik destek bire bir HALUK SAÇAKLI tarafından sağlanıyor.

  ”Ömür boyu sağlıklı beslenme ve bilinçli egzersiz bir tedavi biçimi değildir. Hastalıklar oluşmadan önce bireylerin yaşam boyu kazanmaları gereken sağlık hizmetinin öncüsüdür.”

 • Zayıflama Merkezi

  Bahçeşehir Zayıflama Merkezi

 • İLAÇLA ZAYIFLANIR MI?

  Tamamen bitkisel, mucize haplar, bir haftada beş kilo verdirir, egzersiz ve diyete gerek yok, istediğini ye ürünü iç zahmetsizce yağları yak” gibi mesajlar hep ticari reklamlardır.”

  Bir saadet zinciri gibi pazarlanan bu ürünler sizin için risk taşıyabilir.

  SONUÇ

  İstanbul Bahçeşehir Zayıflama Merkezi olarak, Ne yazık ki bu ürünlerin çoğu faydasız ya da zarar olduğunu söyleyebiliriz.

  ÇÖZÜMÜ

  • İştahı azaltığı söylenen ilaçları kullanmak yerine;
   Yavaş yemeli ve sindirim işlemini ağızda başlatmalısınız!
  • Metabolizmayı hızlandırdığı söylenen ilaçları kullanmak yerine;
   Direnç çalışmaları yapınız, haftada 2-3 gün, 10-15 dakika süreyle, toplam 20-30 dakika yapacağınız direnç çalışmaları metabolizmayı hızlandırdığı söylenen ilaçlardan çok daha etkili olacaktır.
   Direnç çalışmaları ile metabolizmanızı %14 hızlandırırsınız.
  • Yağları sindirilmeden bağırsaklardan attığı söylenen ilaçlar yerine bahçeşehir zayıflama merkezimizin önerisi;
   Her gün 10.000 adım atınız!
   Günde 10.000 adım atın, ayda net 2 kilo yağlardan verin.
   Üstelik 9 yıl daha uzun yaşayın.
 • Egzersiz yaparsam iştahım açılıyor!

  Zayıflama merkezimizin değerlendirmesi;

  SONUÇ

  • Yüksek tempoda yapılan egzersizler (koşma); kan şekerini düşürecek, şeker düşünce de glukagon hormonu artacaktır.
  • Artan glukagon da insülini ve beraberinde iştahı arttırarak sizi mutfaktaki buzdolabına yönlendirecektir.

  ÇÖZÜMÜ

  • Koşma yerine yapılan tempolu yürüyüşler; iştahınızı açmayacak, aksine iştahınızı kapatacak sistemin çalışmasına katkı sağlayacaktır.
  • Serin suda yüzmek iştahı bastıran bazı hormonların salgılanmasına neden olur.
  • Havuzda serin suda yüzdükten sonra, 10-15 dakika da hızlı tempoda yürürseniz iştahınız kapanır.
  • Sabah aç karnına yapılan egzersizler ile daha hızlı yağ yakılabilir mi?
 • Bugünlerde çok popüler olan bir beslenme modelinde sunulan görüşe öncelikle bakalım!

  Zayıflama merkezimizin önerisi;

  “Eti sınırsızca yiyebilirsiniz, günde 3 adet yumurta yiyebilirsiniz, ekmek, pilav, makarnayı hatta meyveyi yaşantınızdan tamamen çıkarın!”

  SONUÇ

  Yüksek proteinlerle beslenme kemik erimesine neden olur. Çünkü aşırı protein, kemiklerden kalsiyumun çekilmesine neden olur. Yüksek proteinli diyetler, karaciğer ve böbrek gibi organların aşırı çalışmasına ve yorulmasına neden olur. Vücut enerji kaynağı olarak karbonhidratları bulamadığında, vücut proteinlerini(kasları) parçalar. Karbonhidrat almadığınızda B vitamini eksikliğinden dolayı bağışıklık sisteminiz çöker, bu sistem çökünce her türlü hastalığa karşı kapınızı ardına kadar açmış olursunuz.

  Ara öğün tüketilmediğinde metabolizma hızı yavaşlar. Algılama süreçleri uzar, konsantrasyon bozuklukları görülür, dikkat dağılır. Kan şekeri düşmesi stres hormonlarının artmasına neden olur. Bunlara cevaben aşırı insülin salgılanması olur, artan insülin iştahı açar. Ara öğünler tüketilmediğinde insülin direnci riski artar.

  BAHÇEŞEHİR ZAYIFLAMA MERKEZİ ÇÖZÜMÜ

  Leptin hormonu salgılamasını arttırmak için ara öğünleri yok etmek yerine, bir saatten fazla oturur vaziyette kalmamak yeterlidir. Otururken yapacağınız masa başı çalışmaları, bir saati aşmadan yapacağınız ofisinizdeki hafif yürüyüşler; leptin hormonunu tetikler. Geceleri 7,2 saat düzenli uyku, 6,3 saat uykudan daha fazla leptin hormonu salgılatır. Bu şekilde ara öğünü atladığınızda başınıza gelebilecek tüm olumsuzluklardan kendinizi korumuş olursunuz.

 • ZAYIFLARKEN RUHSAL GÜZELLİĞİNİZİ BOZMAYIN!

  Zayıflama programlarında düzenli ve bilinçli bir egzersiz programı yoksa; Ruh haliniz bozulur. Stresinizi kontrol edemezsiniz. Kendinize olan özgüveninizi yitirirsiniz. Gerginliğiniz artar. Depresyona daha çabuk girersiniz.

  Zayıflama merkezi olarak önerimiz; ömür boyu egzersizi yaşantısına sokan bir kişinin öz güveni, kaliteli bir kumaşın uzaktan fark edilmesi gibi, kendini belli eder.

  SONUÇ

  Kilo vermede “zayıflama” çok kısa zamanda büyük hedeflere ulaşma arzusu ön plana çıkarsa; vücudunuzda bulunan tüm dengelerle birlikte ruhsal dengeniz de bozulur.

  Bahçeşehir Dengeli Zayıflama Merkezi Önerisi;

  Zayıflarken; “Kaliteli yaşam, kalıcı kilo denetimi ve mutlu” olabilmek için neler yapmalısınız?

  Yaşam enerjinizi iyi kullanın. Kendinizi sevin, kendiniz için yaşamayı öğrenin, önce ben diyebilin. Kendi dünyanızı değiştirmeye başlayın. Sahip olduğunuz tek zaman olan şimdiki zamanı yaşamayı öğrenin. Sağlıklı beslenerek uzun ama bir o kadar da kaliteli yaşayın. Doğru ve bilinçli egzersiz yaparak vücudunuzun doğal saatini daha düzenli çalıştırın. İyi ve kaliteli uykunun, kaliteli yaşamdaki önemini umursayın. Stresinizi yönetmeyi öğrenin. Yaşam kaynağı olan doğru nefes alıp vermeyi deneyin.

   

 • Bahçeşehir Zayıflama Merkezi

İSTANBUL ZAYIFLAMA MERKEZLERİ

İstanbul Zayıflama Merkezi olarak bugünden itibaren 9 hafta boyunca her cumartesi ve Pazar günleri sizler için hazırladığımız sağlıklı diyetler ve bilinçli egzersiz programları ile hayatınızda yeni bir sayfa açacaksınız.

Sağlıklı bir o kadar kaliteli yaşamak istiyorsanız bizi takip ediniz ve bu bilgileri kendiniz için uygulayınız, sevdikleriniz ile paylaşmayı unutmayınız.

Blog – Sağlıklı Yaşam