Yöntemlerimiz

Kilonuzu neden denetim altında tutmalısınız?

 • Diyet yapma isteği, sırasıyla diyetten kaçma, yasaklara yönelme ve tekrar diyete başlama isteğine dönüşebilir. Ancak her yeni zayıflama programından sonra metabolizmanın eski hızına dönmesi zaman alır. Bu nedenle başarısız her diyet, kilo vermenize karşı direncin belli bir süre artmasına neden olur.

  Gerçekçi olmayan ve çok katı bir kilo kaybını hedeflemek pozitif bakış açınıza rağmen mutsuzluk veren, gerçekleşmesi zor bir görev haline gelebilir. Bundan kesinlikle kaçının.

  İdeal kiloda bulunmak, hayatın tüm zorluklarını ortadan kaldırmaz ama yaşamınızı kolaylaştırır. Hedef kilonuzu sabitleştirdiğinizde, kazanılan özgüven ile hayata bakışınız da değiştirir. Kendinizi psikolojik ve fizyolojik yönden iyi hissedersiniz.

  Olumsuz düşünce ve kalıplarından arınarak, kendimizi sevmeye başladığımızda artan özgüvenimi ile kilo vermenin ve sağlıklı yaşamın ne kadar kolay olduğuna inanamayacaksınız.

  Kendinizi hemen değişime yönlendirin. Değişmek için beklemek zorunda değilsiniz. Değişim anında olur, değişmeye karar vermekse zaman alır.

  İstediğiniz şeye karar verin, harekete geçin, yapabileceğinize ve olabileceğine inanın, bir hedef bulun ve gerçekleştirene kadar çalışmaya devam edin. Sizi, sizden başka kimse engelleyemez.

  Eğer istediğiniz hedeflere ulaşamıyorsanız, “Beni istediğim sonuçlardan alıkoyan nedir?” sorusunu kendinize sormalısınız. Hedefe ulaşmayı başarabilmek için nelere ihtiyacınız olduğunu keşfedin.

  Kilonuzu denetim altında tutabildiğiniz sürece daha uzun ve sağlıklı yaşayacağınızı da asla unutmayın.

Kalıcı kilo denetim yöntemimiz

 • Günlük beslenme programları sizin tüketmeyi tercih ettikleriniz ve bulunduğunuz ortama uyum sağlayacak değişim listeleri ile Haluk Saçaklı tarafından hazırlanır. Kişiye özel programda nasıl, ne zaman ve ne kadar yiyebileceğiniz yanında, yemeklerin “4 kişilik” porsiyonlar şeklinde tarifleri sizlere verilir. Bu sayede program, sizinle birlikte evinizdeki diğer aile bireylerinin de sağlıklı beslenmelerine katkı sağlar.

  Programda dikkat edilmesi gereken en önemli konu duygusal açlık ile fiziksel açlığı ayırabilmektir. Gerçek açlık duygusunu çözmede en önemli adım, buna etki eden olumsuzlukları tespit etmektir. Bu amaçla her hafta periyodik düzenlenen kontrollerde birebir psikolojik destek sağlanır. Ayrıca her ay Haluk Saçaklı ile kaliteli yaşam ve uzman psikolog danışmanlığında yeme bozuklukları ve yeme bağımlılıkları konularında katılabileceğiniz seminerler düzenlenmektedir.

  Her hafta kontrole geldiğinizde, Haluk Saçaklı tarafından programınız yenilenir, Sismo Fitness aleti ile yağların daha kolay yakılması için uygulama yapılır. Ofisimizde bulunan Sismo Fitness aletimizden haftada 2 gün 30’ar dakika (1 gün kullanım zorunlu) egzersiz salonumuzdan ise haftada 3 gün yararlanabilirsiniz.

Ölçümler

 • X Scan Plus isimli vücut kompozisyonu ölçme cihazı ile segmentel analiz yaparak yağ ve kas analizi ölçülür. Karın bölge analizi yaparak, deri altı ve iç organlardaki yağlanma hesaplanır. Bu ölçümler sağlığınızla ilgili 5 yıl sonrasında yaşayabileceğiniz sağlık sorunlarının uyarılarını yapar.
  Hepimizin bir takvim yaşı vardır ama vücut yaşımızı çoğumuz bilemeyiz. Vücut yaşınızla ilgili en iyi yanıtı X Scan Plus cihazdan alabilirsiniz. Kişiye özel egzersiz program hazırlamamızda bilimsel destek sağlayan aeorobik ve anaerobik kapasite solunum testleri de yapılır.
  Kuvvet testi ile birlikte denge ve esneklik testleri; boyun, bel ve kalça çevre ölçümleri ayrıca bazı bölgelerde deri altı yağ kalınlıkları ölçümleri yapılır.
  Tüm veriler alındıktan sonra kişiye özel beslenme ve egzersiz programları hazırlanır. 6 aylık paket programlarda ilk 3 ayda kilo verme hedeflenir. 3 ay sonunda, hedef gerçekleştirildiğinde 2-3 ay süren koruma programlarına devam edilir.

  Ayrıca kilo fazlalığına göre:

  • 2 ay kilo verme 1 ay koruma
  • 1 ay kilo verme 1 ay koruma
  • İsteğe bağlı kontrollü paket programları da uygulanmaktadır.

  Özel Çalışmalar

  • İnsülin ve leptin direnci oluşan kişilere özel beslenme ve egzersiz programları
  • Diyabetlilerde bilinçli egzersiz
   • Çalışma kalp hızı hesaplaması
   • Direnç çalışması
   • Egzersiz süresinin ayarlanması
   • Egzersiz yaparken dikkat edilecekler
   • Egzersiz yapılmaması gereken durumlar
  • Yaşlanmayı geciktirmede beslenme, egzersiz, uyku programları
  • Kilo almak isteyenler için beslenme ve egzersiz programları
  • Öğrencilerin ders ve sınav verimlerini artırmak amacıyla hazırlanacak beslenme, egzersiz ve uyku programları

  Ömür boyu sağlıklı beslenme ve bilinçli egzersiz bir tedavi biçimi değildir. Hastalıklar oluşmadan önce bireylerin yaşam boyu kazanmaları gereken sağlık hizmetinin öncüsüdür…