İş Verimini Arttırma

Haluk Saçaklı ile kaliteli yaşam ve iş verimini artırma

 • Yaşam tarzınızı değiştirmek için asla geç kalmış değilsiniz

  Her anı değerlendirerek dolu dolu yaşamak, yorgunluk duymadan istekle çalışabilmek, gerçek anlamda dinlenebilmek, strese karşı dayanıklılığı artırmak, kaliteli uyku ile vücudun ve beynin yenilenmesini sağlamak, yaşlanma hızını kontrol etmek, kaliteli bir yaşam ile ömrü uzatabilmek ve iş verimini sağlamayı istemez misiniz? Şirket çalışanlarınızın yaşam kalitesini ve mutluluğunu sağlayacak, stres ve hastalıklar başta olmak üzere psikolojik iş kayıplarını azaltacak, motivasyon – takım ruhu ve verimliliği artıracak bir yol haritasına sahip olmak isterseniz eğitim ve seminer programlarımızla sizlere destek veriyoruz.

Kaliteli yaşam ile iş verimini artırma yolları

Amaç

 • Sağlıklı beslenme, bilinçli ofis egzersizleri, kaliteli uyku ve stres kontrolü ile iş verimini yüzde 25-30 oranında artırabilirsiniz.
 • Hastalıklardan kaynaklanan izinler ve işe gelmeme oranını yüzde 1, 27 oranında azaltabilirsiniz.
 • Çalışanlara yapılan ödeme veya maluliyet tazminat giderlerinde ortalama yüzde 35 tasarruf sağlayabilirsiniz.
 • Egzersize teşvik ederek sağlık harcamalarınızı yüzde 20 ile 55 oranında azaltabilirsiniz.

Uygulama yöntemleri

 • Eğitim Seminerleri

  15 günde bir Yard. Doç. Dr. “Kaliteli Yaşam Danışmanı” Haluk Saçaklı tarafından 2 saat şirket çalışanlarına yönelik eğitim seminerleri organize edilmektedir.

 • Ofis Cimnastikleri

  Şirket çalışanlarına yönelik iş veriminin en düşük olduğu saatler olan 15.00 – 15.15 arasında “Uzman Eğitmen” tarafından özel egzersiz programı uygulatılacaktır. Uygulanacak cimnastik programı gün içinde oluşan iş yorgunluğunun panzehiridir. Özellikle kaybın en fazla olduğu öğleden sonra saatlerinde iş verimini artırmayı hedeflemektedir.

 • Nefes Egzersizleri

  Eğitim seminerlerinde ve ofis cimnastiğinde tüm katılımcılara uygulamalı olarak “Doğru Nefes Alıp Verme” teknikleri öğretilecektir. Doğru nefes alıp verme; iş stresini engelleyen, vücudun bağışıklık sistemini güçlendiren en etkili teknikler arasındadır.

 • Beslenme Planlaması

  İş yerinde sağlıksız beslenen personelin iş kaybının haftada 6 saate yakın olduğu, bunun da yaklaşık ayda 3 iş gününe denk geldiği gerçeği unutulmamalıdır. Oysa yemek listelerinde sağlıklı beslenmeye yönelik yapılacak değişim ile iş kayıplarını ve sağlık harcamalarını azaltıp, iş verimliliğini yükseltebilirsiniz.

 • Egzersiz Planlaması

  Doğru ve bilinçli egzersiz alışkanlığı, hafızayı geliştirir. Aynı zamanda egzersiz geç algılama, geç fark etme, çabucak unutma gibi olumsuz yansımaları ortadan kaldırır.

  Program uygulama süresi toplam 6 aydır.